- anglické příručky (aktuální): [W3Schools](https://www.w3schools.com/cssref/index.php) ([příklady](https://www.w3schools.com/css/css_examples.asp)), [MDN Web Docs](https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/CSS/Reference#index) - starší české materiály: - [JakPsatWeb](https://www.jakpsatweb.cz/css/css-vlastnosti-hodnoty-prehled.html) (cca CSS 2.1) [abecední seznam](https://www.jakpsatweb.cz/css/vlastnosti.html), [příklady](https://www.jakpsatweb.cz/css/priklady/index.html) - [WebTvorba](http://www.webtvorba.cz/css/css-vlastnosti.html) (max. CSS 2.1) - [Kosek](https://www.kosek.cz/clanky/web/css-ref.html) (CSS1), novější na [htmlguru](http://htmlguru.cz/css.html)
- Pseudotřídy pro práci s formuláři (pokračovaní) - `:in-range` – prvky, jejichž hodnota je v zadaném rozsahu - `:out-of-range` – prvky, jejichž hodnota je mimo zadaný rozsah - `:valid` – prvky, jejichž hodnota je správná (validní) - `:invalid` – prvky, jejichž hodnota je chybná (nevalidní) - `:read-only` – styluje prvky, u kterých je uveden atribut readonly - `:read-write` – styluje prvky, u kterých _není_ uveden atribut readonly
--- ## Rozdělení elementů - blokové (_block_): mají před a za sebou konec řádku, jde jim nastavit šířka a výška (např. `p`, `div`, `h1`, tabulky a seznamy; viz [JakPsatWeb, bloky](https://www.jakpsatweb.cz/html/bloky.html)) - řádkové (_inline_): jsou součástí textu na řádce, nemají za sebou řádkový zlom (např. `strong`, `span`, `cite`; viz [JakPsatWeb, text](https://www.jakpsatweb.cz/html/text.html)) - elementy nahrazované „cizím“ obsahem: prohlížeč vynechá potřebnou šířku a výšku, po jejich načtení si obsah doplní (např. `img`, `object`)
--- ## Validátor CSS W3C nabízí on-line validátor CSS: http://jigsaw.w3.org/css-validator/ Správnost CSS si tak můžete ověřit několika způsoby: - zadáním URL (pro samotný soubor CSS nebo pro HTML včetně CSS) - nahráním souboru CSS - zkopírováním CSS do formuláře Lze zadat také další možnosti (především verzi CSS). Validátor CSS je v současnosti přeložen i do češtiny, takže jeho ovládání je snadné. O typech chyb a jejich příčinách (z dob, kdy byl validátor pouze v angličtině) si můžete přečíst na http://www.webtvorba.cz/css/css-validator-w3c.html.